تبلیغات
نمایندگی بیمه سینا تالش کد 2426 - بیمه اتومبیل بیمه سینا
 
بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث مطابق قانون بصورت اجباری اعمال می شود . در واقع بیمه شخص ثالث , تضمینی است از سوی دارندگان وسائل نقلیه , به افراد ثالث که در صورت بروز حادثه و ایجاد خسارت مالی و یا جانی توسط بیمه گر قابل جبران خواهد بود .
خسارتهای جانی : 1
-  پرداخت دیه بر اساس ارزانترین نوع آن صورت می گیرد . (ارزانترین نوع دیه شتر است)
2- چنانچه حادثه منجر به ضایعات بدنی و یا فوت در ماههای حرام (ذیقعده , ذیحجه , رجب , محرم) باشد یک سوم به دیه مربوطه اضافه می شود . توصیه می شود به هنگام خرید بیمه به میزان یک دیه کامل با توجه به ماههای حرام تهیه گردد . ضمناً مبلغ دیه در سال 86 معادل 350.000.000 ریال که با احتساب ماههای حرام حدود 470.000.000 ریال درنظرگرفته خواهد شد .
3-هر یک از کارتهای بیمه شخص ثالث دارای 4 برش خسارت است که هنگام تصادف یکی از آنها از بیمه نامه مقصر جدا می گردد.
 
بیمه سرنشین خودرو
این بیمه نامه بعنوان پوشش مکمل همراه بیمه نامه های شخص ثالث و مازاد ارائه می شود و به موجب آن، افراد ذیل می توانند از پوشش مذکور استفاده کنندپ: 1
- بیمه گذار , مالک یا راننده وسیله نقلیه مسئول حادثه
2- همسر , پدر و مادر , اولاد , اولاد اولاد , و اجداد تحت تکفل بیمه گذار در صورتیکه سرنشین وسیله نقلیه ای باشند که راننده یا بیمه گذار مسئول حادثه باشد .
3- سرنشینان ثالث زمانیکه بر اساس حکم دادگاه غرامت قابل پرداخت به آنان بیش از تعهدات بیمه نامه شخص ثالث صادره باشد , عندالقتضاء می توانند از این بیمه نامه حداکثر تا تعهد قید شده در آن استفاده نمایند.
در هر صورت سرنشینان خارج از کابین وسیله نقلیه بیمه شده تحت پوشش این بیمه نامه (سرنشین) نمی باشد و حداکثر تعهد بیمه گر بر اساس ظرفیت مجاز وسیله نقلیه خواهد بود .
 
بیمه بدنه خودرو
بیمه بدنه خودرو جبران كننده خطرات ناشی از حوادثی است كه برای اتومبیل رخ می دهد و به طور معمول شامل سه خطر حادثه، آتش سوزی و سرقت كلی است؛ البته خطرات اضافی دیگری نیز از قبیل شكست شیشه به هر علت، سرقت در جا (جزئی)، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه و نوسان قیمت ها و ... وجود دارد كه بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، آنها را نیز تحت پوشش بدنه اتومبیل قرار دهد.

الف. خطرات اصلی:
1. حادثه: خسارتی كه ناشی از برخورد موضوع بیمه به یك جسم ثابت یا متحرك و یا برخورد اجسام دیگر به موضوع بیمه و یا واژگونی و سقوط موضوع بیمه باشد و یا چنانچه در حین حركت، اجزاء و یا محمولات موضوع بیمه به آن برخورد نماید و موجب بروز خسارت شود.
2. آتش سوزی: خسارتی كه در اثر آتش سوزی، صاعقه و یا انفجار به موضوع بیمه و یا لوازم یدكی اصلی همراه آن وارد گردد.
3. سرقت كلی: در صورتی كه موضوع بیمه دزدیده شود و یا در اثر عمل دزدی یا شروع به دزدی به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن كه در بیمه نامه درج شده است خسارت وارد شود. ضمناً در صورت سرقت کلی, در صورتیکه ظرف مهلت 60 روزه خودروی مسروقه کشف نشود . بیمه گذار می تواند پس از انتقال سند به بیمه گر خسارت خود را دریافت کند.
 
بیمه محدود :  بیمه گذار می تواند پوشش محدود به یك یا چند خطر به شرح زیر را خریداری كند:
1. پوشش آتش سوزی (خسارت جزئی و كلی) 
2. پوشش سرقت (جزئی و كلی)
3. حادثه (جزئی و كلی) 
4. فقط خسارت جزئی برای تمام خطرهای تحت پوشش: (حادثه، آتش سوزی، سرقت)
5. خسارت كلی برای تمام خطرات تحت پوشش: (حادثه، آتش سوزی، سرقت)

ب. خطرات اضافی:
بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه ای اندك، برای خطرهایی كه در بیمه نامه های معمولی پوشش ندارند، بیمه تهیه كند. این پوششها عبارتند از:
1. سرقت در جا : سرقت لوازم خودرو از قبیل رادیو ضبط، لاستیك ها، آیینه ها و سایر اقلام مورد نظر قابل جبران است.
2. شكست شیشه : اگر شیشه خودرو به تنهائی و به عللی غیر از خطرات اصلی مانند: پرتاب سنگ از بیرون و یا شكست در اثر تغییر دما آسیب ببیند هزینه آن قابل جبران است.
3. غرامت عدم استفاده از وسیله نقلیه به علت تعمیرات : هرگاه در اثر تصادف، خودرو به تعمیرگاه منتقل شود، برای مدت عدم استفاده، روزانه مبلغی به عنوان عدم النفع به بیمه گذار پرداخت می شود كه در صورت خرید چنین پوششی حداقل مبلغ 20.000 ریال و حد اكثر 150.000 ریال پرداخت خواهد شد .
4. نوسان قیمت ها: با توجه به اینكه ارزش خودرو ممكن است در اثر شرایط بازار افزایش پیدا كرده و در هنگام حادثه بیشتر از مبلغ بیمه شده در روز شروع بیمه باشد، می توان با خرید این پوشش بدون اعمال ماده 10 قانون بیمه، خسارت را به ارزش واقعی روز دریافت كرد. لازم به ذكر است كه نوسان قیمت فقط در مورد خسارت های جزئی قابل پرداخت است.
5. آسیب های طبیعی : خطرات سیل، زلزله، آتشفشان، با حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می گیرد.
6. رنگ، اسید و مواد شیمیایی : خسارت وارده بر اثر مواد شیمیایی (اسید، رنگ و ...) در این پوشش جبران می شود.
تذكر مهم: بیمه گذار هنگام صدور بیمه نامه بدنه خودرو، در صورت تمایل می تواند 30 درصد حق بیمه را نقدی و بقیه را به اقساط پرداخت كند.
 برای تشویق و تقدیر از بیمه گذارانی كه در طول مدت اعتبار بیمه نامه بدنه، هیچ گونه حادثه ای نداشته باشند، تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد. تخفیف مزبور هنگام تجدید بیمه نامه سال بعد، از مبلغ حق بیمه كسر خواهد شد.

http://www.sinainsurance.co.ir/parameters/sinainsurance/modules/cdk/upload/content/sina_insurance/Automobile2.jpg
.: Weblog Themes By SlideTheme :.