تبلیغات
نمایندگی بیمه سینا تالش کد 2426 - انواع خدمات بیمه ای سینا

انواع خدمات بیمه ای سینا

 
شرکت بیمه سینا(سهامی عام) با مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران و شرکت سرمایه گذاری نیرو (وابسته به وزارت نیرو) و صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و بنیاد علوی و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سال 1382 با مجوز بیمه مرکزی ایران و با سرمایه ای معادل یکصد و چهل میلیارد ریال تأسیس یافت.(این مبلغ درحال حاضر دویست و یک میلیارد ریال افزایش یافته است.) یکی از شاخص ترین سهامداران اصلی این شرکت بنیاد علوی است که هسته اصلی و پایگاه شروع فعالیت اقتصادی در شکل گیری این شرکت بوده و با توجه به اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قهراً مالکیت شرکت بیمه ملی را دارا بوده است در تشکیل و راه اندازی شرکت بیمه سینا از امتیازات خاص این نهاد برخوردار بوده ایم، لذا شرکت بیمه سینا با اتکاء به نوع فعالیت و فلسفه وجودی این بنیاد توانسته است با بهره مندی از معافیت محدودیتهای مواد 31، 32، 33 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری موضوع ماده 34 همین قانون بسیاری از مشکلات و محدودیت ها را در شکل گیری و توسعه سریع این شرکت حل و فصل نماید، بدیهی است ارزش و اعتبار سهامداران بزرگ و تأثیر گذاری آنها در عملکرد شرکت بسیار مغتنم می باشد
ود.

انواع بیمه های آتش سوزی
 
شرکت بیمه سینا(سهامی عام) با مشارکت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ایران و شرکت سرمایه گذاری نیرو (وابسته به وزارت نیرو) و صندوق ذخیره فرهنگیان کشور و بنیاد علوی و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر در سال 1382 با مجوز بیمه مرکزی ایران و با سرمایه ای معادل یکصد و چهل میلیارد ریال تأسیس یافت.(این مبلغ درحال حاضر دویست و یک میلیارد ریال افزایش یافته است.) یکی از شاخص ترین سهامداران اصلی این شرکت بنیاد علوی است که هسته اصلی و پایگاه شروع فعالیت اقتصادی در شکل گیری این شرکت بوده و با توجه به اینکه بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قهراً مالکیت شرکت بیمه ملی را دارا بوده است در تشکیل و راه اندازی شرکت بیمه سینا از امتیازات خاص این نهاد برخوردار بوده ایم، لذا شرکت بیمه سینا با اتکاء به نوع فعالیت و فلسفه وجودی این بنیاد توانسته است با بهره مندی از معافیت محدودیتهای مواد 31، 32، 33 قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه گری موضوع ماده 34 همین قانون بسیاری از مشکلات و محدودیت ها را در شکل گیری و توسعه سریع این شرکت حل و فصل نماید، بدیهی است ارزش و اعتبار سهامداران بزرگ و تأثیر گذاری آنها در عملکرد شرکت بسیار مغتنم می باشد.
 
انواع خدمات مهم بیمه ای بیمه سینا:

بیمه آتش سوزی بیمه سینا

1-  بیمه آتش سوزی واحدهای مسکونی: این بیمه نامه بصورت انفرادی و گروهی صادر شده و در بیمه آتش سوزی مجتمع ها , تخفیف گروهی در حق بیمه اعمال می شود.
 
2- واحدهای صنعتی: مراکز صنعتی می توانند ساختمانها , ماشین آلات , تاسیسات , موجودی مواد اولیه , موجودی مواد در حال تولید , موجودی انبار ها و... خود را در مقابل خطرات مذکور به بهای روز بیمه نمایند.
 
3-  واحدهای غیر صنعتی : مراکز غیر صنعتی شامل : مراکز تجاری , مراکز اداری , مراکز خدماتی , مراکز عمومی و از این قبیل می توانند ساختمان , تاسیسات , موجودی و ... خود را در مقابل خطرات  مذکور به بهای روز بیمه نمایند.
4- طرح بیمه فراگیر :در این طرح بیمه گذار می تواند ساختمان خود را از 50 میلیون ریال تا 300 میلیون ریال و اثاثیه خود را از 20 میلیون ریال تا 100 میلیون ریال و اثاثیه تحت پوشش سرقت از 10 میلیون ریال تا 50 میلیون ریال  تحت پوشش قرار دهد.
 
ضمناً بیمه گذار این امکان را دارد مطابق میل خود یک ردیف از چهار ردیف پیشنهادی مربوط به خطرات تحت پوشش را انتخاب نماید که شامل 1- حریق , انفجار , صاعقه 2- حریق , انفجار , صاعقه , زلزله 3- حریق , انفجار , صاعقه , زلزله , سیل 4-  حریق , انفجار , صاعقه , زلزله , سیل , سرقت می باشد.
حق بیمه این طرح از مبلغ 13.500 ریال تا 768.000 ریال با توجه به انتخاب بیمه گذار متغیر می باشد.
 
5- طرح بیمه مناطق زلزله خیز خفیف و شدید :در این طرح بیمه گذار می تواند از 1.000.000 ریال تا 400.000.000 ریال ساختمان و اثاثیه خود را تحت پوشش حریق , انفجار , صاعقه , زلزله قرار دهد . حق بیمه این طرح برای هر 10.000.000 ریال سرمایه در مناطق زلزله خیز خفیف 6.700 ریال و در مناطق  زلزله خیز شدید 9.700 ریال می باشد .

بیمه اتومبیل بیمه سینا

بیمه شخص ثالث
بیمه شخص ثالث مطابق قانون بصورت اجباری اعمال می شود . در واقع بیمه شخص ثالث , تضمینی است از سوی دارندگان وسائل نقلیه , به افراد ثالث که در صورت بروز حادثه و ایجاد خسارت مالی و یا جانی توسط بیمه گر قابل جبران خواهد بود .
خسارتهای جانی : 1
-  پرداخت دیه بر اساس ارزانترین نوع آن صورت می گیرد . (ارزانترین نوع دیه شتر است)
2- چنانچه حادثه منجر به ضایعات بدنی و یا فوت در ماههای حرام (ذیقعده , ذیحجه , رجب , محرم) باشد یک سوم به دیه مربوطه اضافه می شود . توصیه می شود به هنگام خرید بیمه به میزان یک دیه کامل با توجه به ماههای حرام تهیه گردد . ضمناً مبلغ دیه در سال 86 معادل 350.000.000 ریال که با احتساب ماههای حرام حدود 470.000.000 ریال درنظرگرفته خواهد شد .
3-هر یک از کارتهای بیمه شخص ثالث دارای 4 برش خسارت است که هنگام تصادف یکی از آنها از بیمه نامه مقصر جدا می گردد.
 
 
بیمه بدنه خودرو
بیمه بدنه خودرو جبران كننده خطرات ناشی از حوادثی است كه برای اتومبیل رخ می دهد و به طور معمول شامل سه خطر حادثه، آتش سوزی و سرقت كلی است؛ البته خطرات اضافی دیگری نیز از قبیل شكست شیشه به هر علت، سرقت در جا (جزئی)، توقف در مدت تعمیر وسیله نقلیه و نوسان قیمت ها و ... وجود دارد كه بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه اضافی، آنها را نیز تحت پوشش بدنه اتومبیل قرار دهد.

الف. خطرات اصلی:
1. حادثه: خسارتی كه ناشی از برخورد موضوع بیمه به یك جسم ثابت یا متحرك و یا برخورد اجسام دیگر به موضوع بیمه و یا واژگونی و سقوط موضوع بیمه باشد و یا چنانچه در حین حركت، اجزاء و یا محمولات موضوع بیمه به آن برخورد نماید و موجب بروز خسارت شود.
2. آتش سوزی: خسارتی كه در اثر آتش سوزی، صاعقه و یا انفجار به موضوع بیمه و یا لوازم یدكی اصلی همراه آن وارد گردد.
3. سرقت كلی: در صورتی كه موضوع بیمه دزدیده شود و یا در اثر عمل دزدی یا شروع به دزدی به وسیله نقلیه و یا وسایل اضافی آن كه در بیمه نامه درج شده است خسارت وارد شود. ضمناً در صورت سرقت کلی, در صورتیکه ظرف مهلت 60 روزه خودروی مسروقه کشف نشود . بیمه گذار می تواند پس از انتقال سند به بیمه گر خسارت خود را دریافت کند.
 
بیمه محدود :  بیمه گذار می تواند پوشش محدود به یك یا چند خطر به شرح زیر را خریداری كند:
1. پوشش آتش سوزی (خسارت جزئی و كلی) 
2. پوشش سرقت (جزئی و كلی)
3. حادثه (جزئی و كلی) 
4. فقط خسارت جزئی برای تمام خطرهای تحت پوشش: (حادثه، آتش سوزی، سرقت)
5. خسارت كلی برای تمام خطرات تحت پوشش: (حادثه، آتش سوزی، سرقت)

ب. خطرات اضافی:
بیمه گذار می تواند با پرداخت حق بیمه ای اندك، برای خطرهایی كه در بیمه نامه های معمولی پوشش ندارند، بیمه تهیه كند. این پوششها عبارتند از:
1. سرقت در جا : سرقت لوازم خودرو از قبیل رادیو ضبط، لاستیك ها، آیینه ها و سایر اقلام مورد نظر قابل جبران است.
2. شكست شیشه : اگر شیشه خودرو به تنهائی و به عللی غیر از خطرات اصلی مانند: پرتاب سنگ از بیرون و یا شكست در اثر تغییر دما آسیب ببیند هزینه آن قابل جبران است.
3. غرامت عدم استفاده از وسیله نقلیه به علت تعمیرات : هرگاه در اثر تصادف، خودرو به تعمیرگاه منتقل شود، برای مدت عدم استفاده، روزانه مبلغی به عنوان عدم النفع به بیمه گذار پرداخت می شود كه در صورت خرید چنین پوششی حداقل مبلغ 20.000 ریال و حد اكثر 150.000 ریال پرداخت خواهد شد .
4. نوسان قیمت ها: با توجه به اینكه ارزش خودرو ممكن است در اثر شرایط بازار افزایش پیدا كرده و در هنگام حادثه بیشتر از مبلغ بیمه شده در روز شروع بیمه باشد، می توان با خرید این پوشش بدون اعمال ماده 10 قانون بیمه، خسارت را به ارزش واقعی روز دریافت كرد. لازم به ذكر است كه نوسان قیمت فقط در مورد خسارت های جزئی قابل پرداخت است.
5. آسیب های طبیعی : خطرات سیل، زلزله، آتشفشان، با حق بیمه اضافی تحت پوشش قرار می گیرد.
6. رنگ، اسید و مواد شیمیایی : خسارت وارده بر اثر مواد شیمیایی (اسید، رنگ و ...) در این پوشش جبران می شود.
تذكر مهم: بیمه گذار هنگام صدور بیمه نامه بدنه خودرو، در صورت تمایل می تواند 30 درصد حق بیمه را نقدی و بقیه را به اقساط پرداخت كند.
 برای تشویق و تقدیر از بیمه گذارانی كه در طول مدت اعتبار بیمه نامه بدنه، هیچ گونه حادثه ای نداشته باشند، تخفیف عدم خسارت تعلق می گیرد. تخفیف مزبور هنگام تجدید بیمه نامه سال بعد، از مبلغ حق بیمه كسر خواهد شد.

بیمه اشخاص بیمه سینا


انواع بیمه های عمر
الف) بیمه عمر به شرط فوت: در این نوع بیمه، سرمایه یا مستمری در صورتی پرداخت می شود که بیمه شده درطول مدت قرارداد بیمه فوت کند.

ب) بیمه عمر به شرط حیات: سرمایه یا مستمری دراین نوع بیمه، درصورتی قابل پرداخت است که بیمه شده در پایان زمان معین که دربیمه نامه ذکر می شود در قید حیات باشد. درحقیقت این بیمه به منظور ایجاد سرمایه و یا مستمری برای ایام بازنشستگی و سالخوردگی مورد استفاده قرار می گیرد.

ج) بیمه عمر و پس انداز(مختلط)
بیمه عمر مختلط ساده: در این بیمه که مدت آن حداقل پنج سال و یا بیشتر است، چنانچه بیمه شده در طول مدت بیمه فوت کند، مبلغی به صورت یکجا و یا مستمری به بازماندگان پرداخت خواهد شد و درصورتی که بیمه شده تا پایان مدت بیمه در قید حیات باشد، مبلغی بصورت یکجا و یا مستمری به خود وی و یا هرشخص دیگری که تعیین کرده باشد، پرداخت می شود. 
بیمه عمر سرمایه فرزندان: برای تامین هزینه تحصیلات عالیه ، ازدواج ، جهیزیه ، کسب وکار و... استفاده می شود. دراین بیمه پدر کودک و یا هر فرد دیگری که به آینده کودک مورد نظر علاقه مند باشد خود را بیمه عمر می کند تا چنانچه درطول مدت بیمه فوت نماید و یا در پایان مدت، درقید حیات باشد، مبلغی که از قبل تعیین شده به صورت یکجا و یا مستمری به کودک مورد نظر، که در پایان مدت بیمه به سن جوانی رسیده است، برای اهداف مختلف از قبیل: تحصیلات عالیه، کسب و کار ، جهیزیه و ازدواج و ... پرداخت شود.  د.
 بیمه مازاد درمان
در این نوع بیمه افراد شاغل در یک سازمان و خانواده آنها تحت پوشش قرار می گیرند تا در صورت بستری شدن در بیمارستان و یا انجام اعمال جراحی، هزینه معالجات تا مبلغ معین و توافق شده مازاد بر سهم بیمه گر اول (خدمات درمانی ویا تامین اجتماعی) از طرف بیمه سینا پرداخت شود.
سایر پوشش ها در این زمینه عبارتند از :
1- جبران هزینه های بستری وجراحی بیمه شدگان دربیمارستان ومراكزجراحی محدود(Day Care) با بیشتر از 6 ساعت بستری ، آنژیو گرافی قلب و انواع سنگ شكن .
2 - هزینه زایمان: جبران هزینه زایمان به صورت طبیعی یا سزارین .
3-  هزینه های پاراکلینیکی:
- پاراكلینیكی 1 شامل: انواع سونو گرافی ، ماموگرافی، رادیوتراپی، اکوکاردیوگرافی ، انواع اسکن (اسکن تالیوم -اسکن استخوان -...) ،انواع آندوسکوپی (ركتوسكوپی - آندوسكوپی - سیگموئیدسكوپی - گاستروسكوپی -سیستوسکوپی ...)
- پاراكلینیكی 2شامل: تست ورزش، نوارعضله، نوارعصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم .
- جراحیهای مجاز سرپائی شامل: گچگیری، بخیه، ختنه، شکستگی ها، كرایوتراپی ، اكزیون لیپوم، تخلیه كیست و لیزر درمانی .
4- هزینه اعمال جراحی مهم مانند : جراحی قلب، مغز و اعصاب، پیوند کلیه و پیوند مغز استخوان، پیوند كبد و پیوند ریه.
5- هزینه رفع عیوب انكساری چشم.

بیمه باریری بیمه سینا

 
ت
 
استثناء ها: (مواردی كه از شمول بیمه خارج است)
1. اشعه یون ساز و آلودگی مواد رادیو اكتیو ناشی از هرگونه سوخت یا فضولات هسته ای
2. عدم قبول ورود كالا از طرف بیمه گذار و یا ممانعت از ورود كالا توسط كشور وارد كننده كالا
3. سوء عمل ارادی بیمه گذار كه منجر به خسارت یا تلف شدن مورد بیمه شده باشد.
4. نشت و ریزش عادی مورد بیمه و خطر های مشابه آنها، مانند كسری عادی وزن و فرسودگی و پوسیدگی
5. تلف، آسیب یا هزینه ناشی از عیب ناكافی و نامناسب بودن بسته بندی یا آماده سازی مورد بیمه
6. تلف، آسیب یا هزینه ناشی از عیب ذاتی یا ماهیت مورد بیمه
7. تلف، آسیب یا هزینه ناشی از كاربرد هر نوع سلاح جنگی كه با انرژی، شكست هسته ای یا واكنش مشابه دیگر یا نیرو و ماده رادیواكتیو كار كند.
8. عدم قابلیت دریانوردی كشتی یا كرجی، نامناسب بودن كشتی، كرجی، وسیله حمل، كانتینر یا لیفت وان برای حمل سالم مورد بیمه


بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان
این بیمه نامه تمامی خسارت های جانی (بدنی) کارکنان رادر محوطه کار و در حین انجام کار که کارفرما مسئول آن شناخته شود تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل زمینی(داخلی)
دراین بیمه نامه، مسئولیت مدنی شرکت های حمل ونقل داخلی درمقابل صاحبان کالا، مطابق باقانون تجارت وشرایط بارنامه های صادره بیمه می شوند.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل بین المللی براساس کنوانسیون C.M.R 
این بیمه نامه مسئولیت مدنی شرکت های حمل ونقل بین المللی را مطابق کنوانسیون بین المللی C.M.R تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل هوایی
این بیمه نامه مسئولیت شرکت های حمل ونقل هوایی را درمقابل صاحبان کالا، مطابق باشرایط بارنامه های حمل ونقل هوایی و کنوانسیون ورشو پوشش می دهد
بیمه مسئولیت حمل و نقل بین المللی دریایی
عبارت است از مسئولیت بیمه گذار در قبال صاحبان كالا در حدود مقرر قانون دریایی ایران مصوب سال 1343 و با رعایت قانون بیمه مصوب سال 1316 و قانون مسئولیت مدنی سال 1339 (هـ .ش)
قرارداد تضمین تعهدات شرکت های حمل ونقل درمقابل گمرک
این قرارداد تمام تعهدات شرکت های حمل ونقل بین المللی درارتباط با گمرک جمهوری اسلامی ایران و در ارتباط با حقوق و عوارض گمرکی، عملیات حمل ونقل کالا و خودرو را بیمه می کند.

بیمه مسئولیت بیمه سینا


بیمه نامه مسئولیت حرفه ای
بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان، بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسان طراح، ناظر و محاسب، بیمه مسئولیت سردفتران و بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری
بیمه نامه های مسئولیت عمومی
- بیمه نامه مسئولیت ناشی از آتش سوزی ؛
- بیمه نامه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی مانند هتل ها ؛ 
- بیمه نامه مسئولیت شرکت های نصاب سیستم های گازسوز خودرو؛
- بیمه نامه مسئولیت مدیران اماکن مسکونی، تجاری، ورزشی، پارکینگ ها، تعمیرگاه ها، استخرها، ناجیان غریق، سینماها، سالن های تئاتر وغیره ؛
- بیمه نامه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی(ثالث) وغیره

 سایر بیمه های مسئولیت
- بیمه نامه مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان محصول ازجمله : عایقهای رطوبتی، قطعات خودرو ؛
- بیمه نامه مسئولیت شکارچیان ومحیط بانان ؛
- بیمه نامه مسئولیت مدنی مسئولین فنی بیمارستان ها ، درمانگاهها وکلینیک ها ؛
- بیمه های اعتباری (عدم وصول مطالبات) ؛
- بیمه نامه دام: مانند اسب های مسابقه ودامداری های صنعتی ؛
- بیمه نامه صداقت درامانت، بیمه مسئولیت شرکت های توزیع کننده گاز مایع، بیمه مسئولیت مستاجر در برابر موجر وغیره
- بیمه نامه مسئولیت سازمانهای دولتی :‌ شركت بیمه سینا ، بیمه مسئولیت مدنی شهرداری ها ، شركتهای توزیع نیروی برق وآب و فاضلاب را به اجرا در آورده است
- بیمه نامه مسئولیت جامع CGL : مطابق با شرایط این بیمه نامه پیمانكاران پروژه های ساختمانی و تاسیساتی می توانند به صورت جامع مسئولیت خود را در قبال كاركنان و اشخاص ثالث توام تحت پوشش بیمه قرار دهند.

مسئولیت - بیمه کیفیت ساخت

بیمه مسئولیت کارفرما در مقابل کارکنان
این بیمه نامه تمامی خسارت های جانی (بدنی) کارکنان رادر محوطه کار و در حین انجام کار که کارفرما مسئول آن شناخته شود تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل زمینی(داخلی)
دراین بیمه نامه، مسئولیت مدنی شرکت های حمل ونقل داخلی درمقابل صاحبان کالا، مطابق باقانون تجارت وشرایط بارنامه های صادره بیمه می شوند.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل بین المللی براساس کنوانسیون C.M.R 
این بیمه نامه مسئولیت مدنی شرکت های حمل ونقل بین المللی را مطابق کنوانسیون بین المللی C.M.R تحت پوشش قرار می دهد.
بیمه مسئولیت متصدیان حمل ونقل هوایی
این بیمه نامه مسئولیت شرکت های حمل ونقل هوایی را درمقابل صاحبان کالا، مطابق باشرایط بارنامه های حمل ونقل هوایی و کنوانسیون ورشو پوشش می دهد
بیمه مسئولیت حمل و نقل بین المللی دریایی
عبارت است از مسئولیت بیمه گذار در قبال صاحبان كالا در حدود مقرر قانون دریایی ایران مصوب سال 1343 و با رعایت قانون بیمه مصوب سال 1316 و قانون مسئولیت مدنی سال 1339 (هـ .ش)
قرارداد تضمین تعهدات شرکت های حمل ونقل درمقابل گمرک
این قرارداد تمام تعهدات شرکت های حمل ونقل بین المللی درارتباط با گمرک جمهوری اسلامی ایران و در ارتباط با حقوق و عوارض گمرکی، عملیات حمل ونقل کالا و خودرو را بیمه می کند.

بیمه نامه مسئولیت حرفه ای
بیمه مسئولیت حرفه ای پزشکان، بیمه مسئولیت حرفه ای مهندسان طراح، ناظر و محاسب، بیمه مسئولیت سردفتران و بیمه مسئولیت حرفه ای وکلای دادگستری
بیمه نامه های مسئولیت عمومی
- بیمه نامه مسئولیت ناشی از آتش سوزی ؛
- بیمه نامه مسئولیت مدیران واحدهای اقامتی مانند هتل ها ؛ 
- بیمه نامه مسئولیت شرکت های نصاب سیستم های گازسوز خودرو؛
- بیمه نامه مسئولیت مدیران اماکن مسکونی، تجاری، ورزشی، پارکینگ ها، تعمیرگاه ها، استخرها، ناجیان غریق، سینماها، سالن های تئاتر وغیره ؛
- بیمه نامه مسئولیت ناشی از اجرای عملیات ساختمانی(ثالث) وغیره
بیمه رایانه
این بیمه نامه ، تمامی خسارتهای فیزیکی وارد آمده به رایانه را طبق شرایط بیمه نامه جبران می کند
 سایر بیمه های مسئولیت
- بیمه نامه مسئولیت تولیدکنندگان و فروشندگان محصول ازجمله : عایقهای رطوبتی، قطعات خودرو ؛
- بیمه نامه مسئولیت شکارچیان ومحیط بانان ؛
- بیمه نامه مسئولیت مدنی مسئولین فنی بیمارستان ها ، درمانگاهها وکلینیک ها ؛
- بیمه های اعتباری (عدم وصول مطالبات) ؛
- بیمه نامه دام: مانند اسب های مسابقه ودامداری های صنعتی ؛
- بیمه نامه صداقت درامانت، بیمه مسئولیت شرکت های توزیع کننده گاز مایع، بیمه مسئولیت مستاجر در برابر موجر وغیره
- بیمه نامه مسئولیت سازمانهای دولتی :‌ شركت بیمه سینا ، بیمه مسئولیت مدنی شهرداری ها ، شركتهای توزیع نیروی برق وآب و فاضلاب را به اجرا در آورده است
- بیمه نامه مسئولیت جامع CGL : مطابق با شرایط این بیمه نامه پیمانكاران پروژه های ساختمانی و تاسیساتی می توانند به صورت جامع مسئولیت خود را در قبال كاركنان و اشخاص ثالث توام تحت پوشش بیمه قرار دهند.
 

 


بیمه تجهیزات الکترونیکی Electronic Equipment Insurance  E.E
این بیمه نامه خسارت فیزیکی وارد به تمامی دستگاههای الکترونیک، مانند : تلفن، تابلو برق، تلکس و وسایل تصویری ویا آموزشی و امثال اینها راتحت پوشش قرار می دهد.
 


بیمه کیفیت ساخت بیمه سینا

تحقیقا" قسمت عمده ارزش دارائی ها در کشور به بخش ساختمان مربوط است و بخش اعظم ثروت اکثر مردم به مستغلات آنان اختصاص دارد، زمین و ساختمان ستون فقرات ثروت ملی است از این رو حضور بخش ساختمان در بازار سرمایه کشور به عنوان یک ضرورت اساسی مطرح می باشد .
 
طی سالهای 79 تا 83 از تعداد 450 هزار پروانه ساختمانی صادره شده توسط شهرداریها تعداد 412 هزار واحد مسکونی با متوسط زیر بنای 120 متر مربع یعنی حدود 50 میلیون متر مربع سالیانه در مناطق شهری کشور وبا ارزش اعیانی معادل 100 هزار میلیارد ریال به قیمت امروز ساخته وپایان کار صادر شده است .
 
میانگین شاخص های وضعیت مسکن نشان می دهد که حدود 67 درصد واحدهای مسکونی ساخته شده طی 5 سال گذشته با اسکلت فلزی وبتن آرمه بنا شده اند. بدیهی است که ارتقاء کیفیت ساخت وساز در کشور وجلوگیری از مخاطراتی که این دارائی عمده مردم را در پهنه سرزمین ایران تهدید می کند می بایست به عنوان یک هدف مهم در راس برنامه های بخش عمومی وخصوصی قرار گیرد. روند ساخت وساز در سالهای اخیربیانگر توجه سازندگان بخش ساختمان به نوع وکیفیت سازه ساختمانها ومقاوم نمودن آنان در مقابل خسارت های فیزیکی ناشی از عیوب پنهان زیر بوده است.

1- کیفیت بد وغیر استاندارد مواد، مصالح ساختمانی، تجهیزات وتاسیسات ساختمان.
2- نقص وعیب ناشی از اشتباه وسهل انگاری عوامل انسانی واجرائی درطراحی ، اجراء ، کنترل و بازرسی فنی ساختمان.
 
درکشور ما درمقایسه با سایر کشورهای توسعه یافته عوامل فوق از ریسک بیشتری برخوردارند لذا شناخت درست این ریسک وتعریف آن عده کثیری از سازندگان وخریداران ساختمانهای نوساز را به منظور اخذ پوشش کافی برای حفظ سرمایه گذاری خود درقبال مخاطرات فوق ترغیب نموده وضرورت ایجاد پوشش بیمه عیوب اساسی و پنهان ساختمان را تائید می نماید.

 تعهدات بیمه گر:
1- تامین هزینه تعمیر، جایگزینی ، نوسازی و یا مستحکم کردن ساختمان ناشی از صدماتی که در ساختمان براثر آشکار شدن عیب یا عیوب پنهان ایجاد شده با شرایط مشابه وضعیت ساختمان قبل از وقوع خسارت
2- تامین هزینه هائی که به منظور جلوگیری از تخریب وتوسعه خسارت صورت می گیرد.
3- تامین هزینه های لازم برای پاکسازی محل و برداشت ضایعات حداکثر تا پنج درصد مبلغ بیمه شده .
4- تامین هزینه های تعمیرات مقدماتی در صورتی که بخشی از تعمیرات نهائی را تشکیل داده و هزینه های کلی تعمیر را افزایش ندهد.

مدت اعتبار بیمه نامه :
مدت اعتبار این بیمه نامه از ساعت 24 روزی که به عنوان آغاز بیمه قید شده شروع می شود و در ساعت 24 روز مشابه ده سال بعد پایان می پذیرد و بیمه گر تنها نسبت به خطرهائی که درفاصله بین این دو تاریخ وقوع یافته متعهد می باشد مگر اینکه توافق دیگری صورت گیرد.
 
حق بیمه :
مبلغی است که میزان آن درشرایط خصوصی بیمه نامه تعیین شده (حداقل 1.5 درصد مبلغ بیمه) و بیمه گذار موظف است آنرا هنگام عقد قرارداد بیمه یا به ترتیبی که در قرارداد بیمه مشخص می شود به بیمه گر پرداخت نماید.

 تاریخ شروع پوشش بیمه نامه :
تاریخ یا تاریخ های صدور گواهی پایان کار تهیه شده توسط مهندس معمار یا مهندس ساختمان بیمه گذار می باشد در صورتیکه قرارداد ساختمان برای بیشتر از یک گواهی پایان کار باشد، تاریخ شروع پوشش بیمه نامه هر قسمت همان تاریخی است که گواهی پایان کار برای آن قسمت از ساختمانها صادر شده است مگر توافق دیگری صورت گیرد.

سرویس بازرسی:
اشخاص حقیقی یا حقوقی که از طرف بیمه گر مسئول کنترل ، بررسی وصدور گواهی تائید آزمایشات و نقشه ها و مقادیر کار و اسناد مشابه مربوط به فعالیت های ساختمان و یا هرموضوع مورد نیاز بیمه گربه منظور تعیین میزان ریسک تحت پوشش این بیمه نامه به کارگرفته می شوند. گواهی بیمه گواهینامه ای که بوسیله بیمه گر قبل از شروع کارهای ساختمانی صادر می شود و دارای توافق نامه مورد نظر بیمه گر است . تا بتوان بیمه ای که دراین بیمه نامه تعریف شده است وحاوی مفاد و شرایط مندرج در گواهی نامه مذکور می باشد، صادر گردد.

گواهینامه تائید کار این گواهینامه ، قبل از شروع پوشش بیمه نامه توسط سرویس بازرسی برای بیمه گر ، صادر می شود وجزء لاینفک اسناد قرارداد است.

بیمه وکالت بیمه سینا

بیمه وکالت 
 
از خواص اصلی پوشش های بیمه ای برای افراد و گروه ها تامین نیازهای مهمی است که ناگهان وبدون اراده به وجود می آید و ممکن است موجب غافلگیری فرد شده که آثار و عواقب آن غیر قابل جبران خواهد بود، از جمله این موارد می توان به حوادث گوناگون اشاره کرد. در روابط وسیع و پیچیده اجتماعی امروز، هرلحظه این امکان وجود دارد که افراد با طرح دعوی علیه خود مواجه شده واز طرف مراجع قضائی فرا خوانده شوند، به طوری که این امر، زندگی آرام شخصی، خانوادگی و اجتماعی آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد وامنیت وآسایش آنها را به کلی مختل سازد. نکته بسیار مورد توجه این که، معمولاً افراد برای حل وفصل مسائل حقوقی، آگاهی و تجربه لازم را نداشته و به گونه ای نگران ومضطرب به مراجع قانونی مراجعه می کنند. از طرفی مسئولان مراجع قضائی نیز با حجم انبوهی از پرونده مواجه بوده و وقتی با این افراد ناآشنا با مسائل حقوقی وقضائی روبرو می شوند، موضوع به شکل سخت تری جلوه می نماید که نهایتاً ممکن است درکیفیت آراء تاثیر گذاشته وعواقب شدید آن درسراسر زندگی فردی واجتماعی مراجعان جاری شود. شرکت بیمه سینا برای نخستین بار درایران، رشته بیمه ای جدیدی را طراحی وبه مرحله اجرا درآورده، به طوری که همه ابواب جمعی وزارتخانه ها، سازمان ها، شرکتها وگروه های مختلف را زیر پوشش بیمه وکالت قرار می دهد تا هرگاه هریک از اعضا بیمه شده از طرف مراجع قضائی فراخوانده شود، وکیل ومشاور مناسب دراختیار آنها گذاشته ویا هزینه های وکالت رامطابق تعرفه ویا مبلغ مندرج در حکم دادگاه براساس قرارداد بیمه تامین وپرداخت کند. نوآوری در صنعت بیمه

بیمه نوزاد بیمه سینا


 هدف اصلی شرکت بیمه سیناست بیمه وکالت پوششی مطمئن و نوین از شرکت بیمه سینا


هیچ لذتی وشعفی بالاتر از تولد یک نوزاد در خانواده نیست. امیدها و برنامه های بزرگی برای آینده، فکر والدین را مشغول می کند اما وقتی یک کودک غیرعادی متولد می شود، ویا فرزندی در دوران کودکی دچار معلولیت می شود آیا می توان تصور کرد که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد؟ هرچند در مواقعی نمی توان از وقوع یک حادثه جلوگیری کرد ولی همیشه با دوراندیشی می توان اثر نامطلوب آن را از بین برد و یاکاهش داد. یک طرح بیمه ای مناسب در چنین مواقعی می تواند ضمن کاهش تاثیر منفی وجود یک فرزند معلول زمینه پرورش و توانمند سازی آن را نیز فراهم سازد. بنابراین بیمه نوزاد بعنوان یک نیاز ضروری خانواده ها می تواند پشتیبان آنها در روزهای سخت باشد.
 بیمه شده : نوزادان تا پایان 4 سال.
مدت بیمه نامه : با اخذ این بیمه نامه کودک از بدو تولد تا پایان 4 سالگی بیمه خواهد بود.
خطرات تحت پوشش : شامل معلولیتهای نابینائی، ناشنوائی، ناتوانی های جسمی، حرکتی ونقص عضوهای کلی وجزئی دایمی ناشی عوامل مادرزادی، بـیماری و حوادث. چنانچه نوازد تا پایان سن 4 سالگی دراثر حوادث مذکور دچار معلولیت گردد شرکت بیمه نسبت به پرداخت غرامت مندرج در بیمه نامه اقدام خواهد نمود.
معلولیت مادرزادی : چنانچه معلولیت فردی از بدو تولد وجود داشته باشد، معلولیت مادرزادی تلقی می شود
. معلولیت بیماری: معلولیتی است که بعداز تولد در اثر بیماری حادث می شود. معلولیت حادثه : معلولیت های ناشی از تصادفات، سوانح طبیعی وسایر حوادث روزمره معلولیت حادثه محسوب می گردد.
 
نحوه پرداخت غرامت: 
در صورت تحقق خطر تحت پوشش این بیمه نامه سرمایه مورد تعهد با انتخاب بیمه گذاربه چهار شیوه قابل پرداخت خواهد بود.
 1- پرداخت یکجا بدون تاخیر زمانی: درشیوه سرمایه تعهد شده بلافاصله بعد ازقطعی شدن معلولیت به ذینفع بیمه نامه پرداخت می شود.
2- پرداخت یکجا با تاخیر زمانی: در این روش سرمایه مورد تعهد بعد از زمان معین مثلاً در سن 15 سالگی نوزاد بیمه شده پرداخت می شود.
 
-3 پرداخت اقساطی بدون تاخیر زمانی: در شیوه سرمایه تعهد شده بلافاصله بعد ازقطعی شدن معلولیت به ذینفع بیمه نامه بصورت اقساط پرداخت می شود. 
-4 پرداخت اقساطی با تاخیر زمانی: در این روش پرداخت اقساط سرمایه مورد تعهد بعد از زمان معین مثلاً از سن 15 سالگی نوزاد بیمه شده شروع خواهد شد.

برچسب ها: انواع خدمات بیمه ای سینا،

تاریخ : شنبه 4 آذر 1391 | 12:00 ق.ظ | نویسنده : نگاری | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.